LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 33 °C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

3 Gusht 2023, 06:59, Sociale CNA

Temperatura deri në 33 °C/ Parashikimi i motit për ditën e

Këtë të enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

në vendet malore: 15 / 31 °C.

Sa i përket zjarreve, pritet nivel rreziku “i lartë” në qarkun Fier, ndërsa në pjesën tjetër të qarqeve pritet nivel rreziku “i moderuar”. Në disa prej qarqeve pritet rrezik “i lartë” vetëm n? zona t? lokalizuara, konkretisht: Shkodër, Tiranë dhe Vlorë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga