LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kafja “mrekulli” që zvogëlon rrezikun e sëmundjes së Alzheimerit

31 Korrik 2023, 08:09, Sociale CNA

Kafja “mrekulli” që zvogëlon rrezikun e sëmundjes

Një kafe e fortë ekspres mund të bëjë shumë më tepër sesa të "na zgjojë" për të nisur ditën. Sipas hulumtimit të publikuar në “Journal of Agricultural and Food Chemistry”,  disa përbërës që ka në kafe mund të bllokojnë një proces patologjik që ndodh në tru dhe përgatit fillimin e sëmundjes së Alzheimerit.

Studimet përkatëse kanë gjetur kohët e fundit se kafeja ka një efekt të dobishëm kundër sëmundjeve të ndryshme neurodegjenerative , duke përfshirë sëmundjen e Alzheimerit, por pa "ndriçuar" mekanizmat e saktë të përfshirë në rezultatet pozitive. Karakteristike, një studim nga Universiteti Edith Cowan kishte zbuluar se pirja e kafes ofronte efekte pozitive në funksione specifike të trurit si funksionet ekzekutive që lidhen me planifikimin, vetëkontrollin dhe vëmendjen, ndërsa ngadalëson akumulimin e proteinës beta-amiloide në tru. një faktor kyç për zhvillimin e sëmundjes Alzheimer.

Hulumtimi i fundit nga Universiteti i Veronës në Itali, i udhëhequr nga Mariapina D'Onofrio, ka treguar përmes testeve paraprake laboratorike in vitro se përbërësit në kafenë ekspres mund të pengojnë akumulimin e proteinës Tau (tau) në fibrile brenda citoplazmës së neuroneve. (neurofibrilare agregate) të cilat, si proteina β-amiloide , janë të lidhura me sëmundjen e Alzheimerit. Në organizmat e shëndetshëm, proteina Tau lejon stabilizimin e strukturave të trurit./ CNA

Lajmet e fundit nga