LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gushti nis me temperatura të nxehta/Moti për sot

1 Gusht 2023, 07:24, Sociale CNA

Gushti nis me temperatura të nxehta/Moti për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike dhe ditë “tipike” vere me orë të bollshme me diell dhe temperatura jo tepër të larta si në vlerat minimale ashtu dhe ato të mesditës.

Vlen për tu theksuar se për adhuruesit e plazhit elementi i erës mund të jetë relativisht “problematik”.

Ka një rritje të lehtë të temperaturave krahasuar me një ditë më parë.  Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim  2–3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga