LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti për ditën e sotme, temperaturat deri në 37 gradë

2 Gusht 2023, 07:17, Sociale CNA

Moti për ditën e sotme, temperaturat deri në 37 gradë

Edhe për ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat do të bëhen prezente në orët e mesditës.

Përgjatë maleve në veri të vendit vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8 m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 13m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 17 deri 32°C, në zonat e ulëta 19 deri 37°C, në zonat bregdetare 22 deri 36°C./CNA.al

Lajmet e fundit nga