LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthesa e motit në mes të verës/ Parashikimi i temperaturave për ditën e sotme

6 Gusht 2023, 08:15, Sociale CNA

Kthesa e motit në mes të verës/ Parashikimi i temperaturave

Këtë të dielë priten reshje intensive në qarqet Durrës, Tiranë, Fier dhe Vlorë, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje mesatare. Reshjet e shiut do të shoqërohen me shtrëngata në të gjitha qarqet.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 24 °C

në vendet e ulëta: 17 / 26 °C

në vendet malore: 13 / 23 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Ndërsa përsa i përket zjarreve në pyeje, IGJEUM parashikon se nuk ka rrezik./ CNA.al

Lajmet e fundit nga