LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat këtë të shtunë

5 Gusht 2023, 07:51, Sociale CNA

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat këtë

Vendi ynë të ketë kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë me alternime vranësirash mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen me reshje shiu përgjatë Ultësirës Perëndimore, e më pas në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të luhaten në vlerat nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e lugina hera-herës do të jetë me rrahje me shpejtësi 12-15m/s.

Valëzimi në Detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 1-3ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga