LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 33°C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

7 Gusht 2023, 07:31, Sociale CNA

Temperatura deri në 33°C/ Parashikimi i motit për ditën e

Këtë të hënë Shqipëria do të jetë nën dominimin e masave ajrore të qëndureshme të cilat do të sjellin në territor mbizotërim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave.

Parashikohet që kthjellimet të jenë më të dukshme gjatë paradites në ultësirën perëndimore.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja do ti bëjnë më të dukshme vranësirat në zonat malore, duke gjeneruar shira të pakët pjesërisht në Veri të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të vijojnë të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 33°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Lajmet e fundit nga