LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nata e tretë e "Këngës Magjike"/ Zbulohen surprizat speciale për sonte

24 Nëntor 2022, 21:31, Lifestyle CNA

Nata e tretë e "Këngës Magjike"/ Zbulohen surprizat

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e tretë e festivalit “Kënga Magjike 2022” në edicionin e saj të 23-të.

Mes artistëve pjesëmarrës sonte do të zgjidhen 20 finalistët e këtij edicioni të 23-të të "Këngës Magjike". Deri tani janë zbuluar vetëm 2, është Erik Lloshi dhe Blerina Braka.

Secili artist shqiptar prezantohet nga 20 artistët e huaj.

Këngëtarët e huaj gjithashtu do të flasin shqip. Si dhe do të këndojnë muzikën shqip sepse do të ketë një kolazh të përgatitur me muzikë shqiptare.

Kujtojmë se “Kënga Magjike”, e prezantuar nga Ardit Gjebrea, Olta Beqiri dhe Eva Murati, e nisi transmetimin nga ambiente të reja./CNA.al

Lajmet e fundit nga