LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këto janë 7 shenjat e një gruaje manipuluese, zbulojini

5 Shtator 2022, 11:25, Lifestyle CNA

Këto janë 7 shenjat e një gruaje manipuluese, zbulojini

Në një marrëdhënie, ndjenja më e keqe që mund të keni është të jeni të manipuluar. Kjo të bën të ndihesh absolutisht i pavlerë dhe i përdorur emocionalisht në një marrëdhënie. Për të mos e futur veten në një situatë ku marrëdhënia juaj nuk ka kuptim dhe manipulimi është mënyra e vetme që marrëdhënia juaj do të funksionojë, është më mirë të çliroheni ose të paktën të identifikoni shenjat e një manipuluesi. Këtu janë 7 shenjat e një gruaje manipuluese.

1.Emocionohen kur mendojnë se po humbasin një argument

Femrat janë të ndjeshme dhe emocionohen shumë shpesh. Kjo është mënyra e tyre e të shprehurit dhe nuk i shmangen asaj. Megjithatë, një nga shenjat e rëndësishme të një gruaje manipuluese është se ajo emocionohet pikërisht në mes të një debati kur mendon se po humbet. Ky argument pastaj mund të marrë një kthesë të shëmtuar.

2.Flasin qetë

Disa gra do të angazhohen në biseda të thjeshta dhe do të përfundojnë duke ju manipuluar për përfitimin e tyre. Ata do t'i kthejnë emocionet tuaja në mënyrë delikate në atë që dëshirojnë dhe do t'ju bëjnë të bëni gjëra që mund të mos dëshironi t'i bëni. Ata manipulojnë me aq zgjuarsi sa do të mendoni se kështu i keni dashur gjërat që në fillim.

3.Mohuese të afta

Një grua manipuluese është shumë e mirë në mohimin. Kur përballeni me ta për sjelljen e tyre manipuluese, ato do ta refuzojnë atë dhe do të lëvizin për ta mohuar atë. Ato do të fillojnë të luajnë me kartën emocionale dhe më pas gjithçka kthehet nga manipulimi i tyre në emocionalitet.

4.Gënjeshtare të zonjat

Gratë manipuluese janë jashtëzakonisht të mira për të gënjyer. Ata do të gënjejnë pa asnjë turp për asgjë dhe gjithçka. Ato nuk do të mendojnë as një herë para se të gënjejnë. Ato thjesht duan t'i bëjnë gjërat në mënyrën e tyre dhe për këtë, ato do të bëjnë gjithçka.

5.Janë të këndshme në bisedë

Kjo është një nga tiparet më të zakonshme të një gruaje manipuluese. Një grua manipuluese do të jetë jashtëzakonisht e mirë me ju, ajo do që ju të bëni diçka për të. Ato do të përdorin sharmin dhe karizmën e tyre për t'ju joshur që të bëni gjëra për to. Por sapo të kryhet puna, ata do të kthehen në të qenit vetvetja e tyre origjinale.

6.Nuk japin mbështetje financiare

Është e rëndësishme që të dy partnerët të investojnë në mënyrë të barabartë para në një marrëdhënie. Por nuk është e dëmshme të kërkoni një mbështetje financiare nga partneri juaj. Sidoqoftë, një grua manipuluese nuk do t'ju mbështeste kurrë financiarisht, sepse ajo e di se kjo nuk është një marrëdhënie e qëndrueshme për të dhe ajo thjesht po ju përdor për sjelljen e saj manipuluese.

7.Luajnë rolin e viktimës

Shenja më e rëndësishme e një gruaje manipuluese është se ajo luan gjithmonë kartën e viktimës. Njeriu nuk mund të jetë viktimë në çdo kohë. Do të ketë raste kur edhe ajo mund të gabojë. Në ato momente ajo do të luajë kartën e viktimës për ta hequr atë nga faji dhe për t'ju bërë të ndiheni keq për veten tuaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga