LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto – Korça, nën vezullimin e dritave/ Atmosferë e ngrohtë në prag të festave

10 Dhjetor 2022, 21:09, Qyteti im CNA
Foto – Korça, nën vezullimin e dritave/ Atmosferë e
Foto nga Korça

Teksa festat e fundvitit po afrojnë, në Korçë po ndihet atmosfera e ngrohtë që të falin Krishtlindjet dhe Viti i Ri.

Korça është rrethuar nga dritat vezulluese, të cilat e rrisin shkëlqimin e qytetit të cilësuar si djepi i dijes dhe kulturës.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga qyteti i bukur juglindor, ku rrugët shihet se janë tejmbushur nga banorët e zonës dhe turistët.

Ndonëse ditët e dimrit janë të ftohta, njerëzit zgjedhin si destinacion të tyrin të preferuar përherë e më shumë Korçën.

Kjo për shkak të ndjesisë festive që ky qytet të jep gjithmonë me ushqimet nga më të shijshme dhe mbrëmjet e dedikuara serenatave të dashurisë.

Përpos këtyre, zbukurimet kanë shtuar edhe më tepër magjinë e Korçës./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga