Makina del nga rruga/ Aksidentohet një familje

19 Qershor 2022, 12:38, Kronika CNA
Makina del nga rruga/ Aksidentohet një familje
Foto ilustruese

Një familje është aksidentuar sot në aksin rrugor Lushnjë-Fier.

Sipas informacioneve paraprake, shkak për aksidentin është bërë humbja e kontrollit të makinës nga një 56-vjeçare.

Uniformat blu bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur në fshatin Gorre, ku automjeti tip “Peugeot” ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë dëmtuar burrë e grua dhe djali i tyre 17 vjeç.

Ata ndodhen në spitalin e Lushnjës jashtë rrezikut për jetën.

Sot më datë 19.06.2022, në aksin rrugor Lushnjë-Fier, në fshatin Gorre, shtetasja L. P., 56 vjeçe, banuese në Tiranë, duke drejtuar automjetin tip 'Peugeot' ka dalë nga rruga dhe për pasojë është dëmtuar vet drejtuesja dhe pasagjerët, shtetasi S. P dhe djali i tyre 17 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjës jashtë rrezikut për jetën", njofton policia.

Grupi hetimor po punon për përcaktimet e shkaqeve të daljes nga rruga./CNA.al

Lajmet e fundit nga