Dhunë ndaj grave/ 6 të arrestuar në Tiranë

19 Qershor 2022, 11:51, Kronika CNA
Dhunë ndaj grave/ 6 të arrestuar në Tiranë
Foto ilustruese

Policia ka vënë në pranga 6 shtetas të cilët akuzohen për veprën penale "Dhunë në familje".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 arrestuan në flagrancë shtetasit G. D., 54 vjeç, dhe E. D., 31 vjeç, të dy banues në Lushnjë, për veprën penale "Dhuna në familje", pasi kanë ushtruar dhunë ndaj shtetases N. D.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 arrestuan në flagrancë shtetasin F. C., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë një konflikti, ka kanosur me mjet prerës bashkëjetuesen e tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 arrestuan në flagrancë shtetasit:

- A. C., 32 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale "Shkatërrimi i pronës" dhe "Dhuna në familje", pasi i ka thyer telefonin të dashurës dhe ka ushtruar dhunë ndaj saj;

- A. Sh., 47 vjeç, për veprën penale "Dhuna në familje", pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasen M. I., 38 vjeçe, banuese në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga