LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Konsumuan ilaçe mbi masën e duhur/ Përfundojnë në spital dy shtetase, njëra në gjendje të rëndë

18 Qershor 2022, 15:08, Kronika CNA
Konsumuan ilaçe mbi masën e duhur/ Përfundojnë në
Foto ilustruese

Në spitalin Rajonal të Korçës, janë paraqitur dy shtetase, të cilat në gjendje të rënduar psikologjike kanë konsumuar medikamente mejkësore mbi masën e duhur.

Sipas njoftimit të policisë, shtetasja, F.V, 65 vjeç, është në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 16 vjeçarja është jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 17.06.2022, në Spitalin Rajonal Korçë, janë paraqitur shtetasja F. V., 65 vjeçe, banuese në fshatin Libonik, Maliq dhe një 16-vjeçare, banuese në fshatin Zvezdë, Maliq, të cilat në banesat respektive të tyre, në gjendje të rënduar psikologjike, kishin konsumuar medikamente mjekësore mbi masën e duhur. Aktualisht këto dy shtetase po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore, ku shtetasja F. V., ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 16-vjeçarja jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga