LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohet shtëpia në Lushnje/ Rrezikohen edhe banesa të tjera

17 Qershor 2022, 22:13, Kronika CNA
Shkrumbohet shtëpia në Lushnje/ Rrezikohen edhe banesa të tjera
Foto ilustruese

Një banesë është përfshirë mbrëmjen e sotme nga flakët në lagjen “Kadri Qystri”, në Lushnje.

Mësohet se banesa është djegur plotësisht, pavarësisht tentativave për shuarjen e flakëve.

Shkak i djegies së shtëpisë janë bërë flakët e barishteve të baçes që ka djegur i zoti i shtëpisë. Me ndidhmëne  erës, flakët janë përhapur me shpejtësi, duke bërë që shtetasit L. Mezini t’i dalë situata nga kontrolli.

Ndërkohë, raportohet se zjarri rrezikon të djegë edhe banesa të tjera në afërsi me shtëpinë e shkrumbuar.

Sakaq, forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po përpiqen të bëjnë të mundur vënien e flakëve nën kontroll./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga