LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Klodiana Lala: Tri konkluzionet që dalin nga rrëfimi i Nuredin Dumanit  

16 Qershor 2022, 22:59, Kronika CNA
Klodiana Lala: Tri konkluzionet që dalin nga rrëfimi i Nuredin Dumanit
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur tre konkluzionet që dalin nga rrëfimi i të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani.

Lala tha në emisionin “Të Paekspozuarit” se rrëfimi i Dumanit ndihmon për të kuptuar si funksionojnë grupet kriminale.  

“Rasti Dumani na tregon se grupet kriminale kishin pajtuar një skuadër vrasësish dhe e kalonin sa te njëri te tjetri.

Nëse më përpara ne kishim një ekzekutim dhe djegie makine për të zhdukur gjurmët, rasti Dumani na tregoi se këta ndiqnin strategji tjetër. Bënin vrasjen dhe makinën e shkatërronin në servise, prandaj pati vrasje të pronarëve të serviseve.

Rasti Dumani na tregoi që për të elinimuar kundërshtarët, persona të caktuar të botës kriminale paguanin për vrasjen. Ervis Martinaj për të vrarë Indrit Doklen i kishte dhënë 500 mijë euro. Ishte i gatshëm t’i thoshte vendose shifrën vetë, mjaft që ta ekzekutosh. Por ajo që kemi parë në rastin Dumani është vetëm maja e ajsbergut”, theksoi gazetarja./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga