LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpërthen eksplozivi në një biznes në Durrës

19 Qershor 2022, 08:00, Kronika CNA

Shpërthen eksplozivi në një biznes në Durrës

Rreth orës 03.10, në lagjen 17/1 rruga "Shenjtoret", në fasadën e dyqanit të shtetasit Sh.A, 58 vjeç, dyshohet se shtetasi D.K, 31 vjeç, banues në Burrel, në bashkëpunim me  persona të tjerë ende të paidentifikuar,  kanë hedhur një sasi të vogël lënde plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur  si pasojë e një konfikti të mëparshëm mes shtetasit Sh.A dhe D.K.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po  punojnë për dokumentimin ligjor të autorësisë së kësaj ngjarjeje.

Lajmet e fundit nga