LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Turistët bien nga lartësia në “Syrin e Ciklopit”/ Trasportohen me helikopter për tek Trauma

18 Qershor 2022, 21:15, Kronika CNA
Turistët bien nga lartësia në “Syrin e Ciklopit”/
Helikopteri

Dy turistët të cilët janë dëmtuar në zonën e “Syrit të Ciklopit”  gjatë eksplorimit në natyrë, janë dërguar në Spitalin e Traumës.

Policia bën me dije se bëhet fjalë për dy shtetas, përkatësisht 50 dhe 80 vjeç, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

“Tiranë/Informacion paraprak

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1 u vijnë në ndihmë 2 turistëve që u dëmtuan gjatë eksplorimit të natyrës, në vendin e quajtur "Syri i Ciklopit".

Sot, rreth orës 16:30, në zonën e quajtur "Syri i Ciklopit", duke eksploruar natyrën, dyshohet se kanë rënë nga lartësia, në një zonë me terren shumë të vështirë, shtetasit D. K., 50 vjeçe dhe K. K., 80 vjeç.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, sapo janë njoftuar, kanë organizuar punën me qëllim nxjerrjen e tyre nga vendi ku ishin rrëzuar.

Falë ndërhyrjes së shërbimeve të Policisë, shërbimit mjekësor dhe emergjencave është bërë e mundur nxjerrja e 2 shtetasve të dëmtuar, dhe dhënia e ndihmës së parë.

Duke vlerësuar rrezikun për transportimin e të dëmtuarve me barrelë, nga vendi ku kishin rënë, deri te ambulanca, është bërë e mundur që me një helikopter, të transportohen për në Spitalin e Traumës”, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga