LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humb kontrollin e makinës/ “BMW”-ja përfundon brenda Gjykatës së Dibrës, plagoset roja

1 Gusht 2022, 21:08, Kronika CNA
Humb kontrollin e makinës/ “BMW”-ja përfundon brenda
Foto ilustruese

Mbrëmjen e sotme është regjistruar një aksident në qytetin e Peshkopisë.

Blutë bëjnë me dije se shtetasi me iniciale F.S., duke drejtuar automjetin tip "BMW", ka humbur kontrollin mbi drejtimin dhe për pasojë makina ka dalë nga rruga dhe ka hyrë në ambientin e jashtëm të Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, duke shkaktuar dëme materiale.

Gjithashtu ka aksidentuar jashtë rrezikut për jetën shtetasin G.D., punonjës i shërbimit të sigurisë private që ishte në shërbim pranë Gjykatës.

Drejtuesi i mjetit pas marrjes së ndihmës mjekësore do të shoqërohet në Komisariat për veprime të mëtejshme.

Ndërkaq, grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga