LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“S’të vjen zor që zihesh me gra”/ Kush është Alban Meneri, fqinji që rrahu për vdekje 56-vjeçarin

1 Gusht 2022, 13:51, Kronika CNA
“S’të vjen zor që zihesh me gra”/ Kush
Alban Meneri, autori i ngjarjes

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë ku një 56-vjeçar humbi jetën pas sherrit me fqinjin.

Mësohet se viktimë ka mbetur Nikolin Staka, 56 vjeç, me profesion mësues dhe prej një muaji jetonte me qira në Tiranë.

Ndërsa autori i dyshuar është Alban Meneri, 51 vjeç, montazhier në "RTSH".

Ky i fundit po debatonte me një grua për vendin e parkimit, ndërkohë që viktima i ka parë nga kati i dytë.

56-vjeçari mësohet se i ka thënë: “Çfarë bën, s’të vjen zor që zihesh me gra”.

Ndërkohë, autori i dyshuar i është përgjigjur: “Zbrit poshtë se ta tregoj unë”.

Në momentin që Staka ka zbritur poshtë, Meneri e ka qëlluar me grushte në kokë, fytyrë dhe qafë. Më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

56-vjeçari dyshohet se ka gjetur vdekjen në banesë nga hemorragjia./CNA.al

Lajmet e fundit nga