LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hashashi “mbush” qelitë/ Babë e bir dhe nipi në pranga

30 Korrik 2022, 10:06, Kronika CNA

Hashashi “mbush” qelitë/ Babë e bir dhe nipi në

Një 45 vjeçar është prangosur sëbashku me djalin dhe nipin e tij, përkatësihst, 16 dhe 17 vjeç.

Ata janë arrestuar, pasi  në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin kultivuar, në një zonë të pyllëzuar në vendin e quajtur “Laku i Palucajve”, në territorin e fshatit Qafë-Mali, 527 bimë të dyshuara narkotike kanabis, të cilat u asgjësuan me anë të djegies, ndërsa një sasi u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punojnë për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë, të cilët mund të jenë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. 

Shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punojnë për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë, të cilët mund të jenë të implikuar në këtë veprimtari kriminale./CNA.al

Lajmet e fundit nga