LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dalin pamjet/ Momenti kur autorët i vendosën eksplozivin servisit në Tiranë

28 Korrik 2022, 20:22, Kronika CNA
Dalin pamjet/ Momenti kur autorët i vendosën eksplozivin servisit
Foto e njërit prej autorëve

Dali pamjet e shpërthimit me eksploziv të një servisi në zonën e Liqenit të Thatë, në Tiranë.

Siç shihet edhe nga pamjet, dy persona të veshur me të zeza, i afrohen servisit me biçikleta. Njëri prej tyre hedh lëndën plasëse dhe më pas të dy ikin nga vendngjarja.

Autorët janë të maskuar dhe identifikimi i tyre bëhet më i vështirë.

Kujtojmë se shpërthimi ndodhi pas mesnatës së kaluar në biznesin e shtetasit Ronaldo Peti. Ky i fundit ka mohuar të ketë konflikte dhe ka deklaruar para drejtësisë se lënda plasëse mund të jetë vënë për shkaqe konkurrence.

Nga ky shpërthim ka vetëm dëme materiale. Ndërkohë, blutë po vijojnë hetimet për identifikimin e autorëve./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga