LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoferi humb kontrollin/ Përmbyset autoboti me gaz në aksin Milot-Rubik

27 Korrik 2022, 18:39, Kronika CNA

Shoferi humb kontrollin/ Përmbyset autoboti me gaz në aksin

Një autobot që transportonte gaz është përmbysur në aksin rrugor Milot-Rubik.  Drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë boti është batuar dhe ka rënë në aksin e kundërt të lëvizjes, por fatmirësisht nuk ka pësuar dëmtime.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Policisë dhe ato zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes.
Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

Lajmet e fundit nga