LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni antidrogë/ Kapen dy persona të shpallur në kërkim, shkon në 27 numri i të ndaluarve

27 Korrik 2022, 12:49, Kronika CNA
Operacioni antidrogë/ Kapen dy persona të shpallur në
Foto ilustruese

Operacioni antidrogë i koduar "Knock Down" vijon prej 3 muajsh. Së fundi bëhet me dije se janë vënë në pranga edhe dy persona të shpallur në kërkim, përkatësisht shtetasit E. S., 26 vjeç dhe Th. R., 28 vjeç, banues në Korçë.

Ndalimi i tyre u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 19.04.2022, u ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", kryer në bashkëpunim.

Kështu numri i të ndaluarëve nga ky operacion ka shkuar në 27.

"Vijon operacioni 'Knock down', i finalizuar para 3 muajsh. 

Vihen në pranga 2 shtetas të tjerë të shpallur në kërkim. Shkon në 27 numri i të ndaluarve në kuadër të këtij operacioni. 

Në vijim të punës për vënien përpara përgjegjësisë ligjore, të personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit antidrogë 'Knock down', i finalizuar më datë 20.04.2022, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, specialistët e  Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Korçë ndaluan shtetasit në kërkim E. S., 26 vjeç dhe Th. R., 28 vjeç, banues në Korçë.

Ndalimi i tyre u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 19.04.2022, u ka caktuar masën e sigurisë 'Arrest në burg', për veprën penale 'Prodhimi dhe shitja e narkotikëve', kryer në bashkëpunim.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme", njofton policia./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga