LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po transportonin me kamion 14 emigrantë/ Nën hetim 3 persona

27 Korrik 2022, 11:49, Kronika CNA
Po transportonin me kamion 14 emigrantë/ Nën hetim 3 persona
DVP, Korçë

Policia në Korçë ka nisur procedimin penal për shtetasit shtetasit F. M., 50 vjeç, banues në Elbasan; T. T., 63 vjeç, banues në Tiranë dhe A. Ç., 59 vjeç, banues në Turqi, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Gjatë procedurës së skanimit të mjeteve kamion tip “Benz”, “Scania” dhe “Renault”, që drejtonin këta shtetas, janë gjetur të fshehur 14 emigrantë të paligjshëm, të cilët synonin kalimin drejt vendeve të BE-së.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Korçë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit F. M., 50 vjeç, banues në Elbasan; T. T., 63 vjeç, banues në Tiranë dhe A. Ç., 59 vjeç, banues në Turqi, për veprën penale 'Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve'.

Në Pikën e Kalimit Kufitar Kapshticë, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, shërbimet e Policisë Kufitare, gjatë procedurës së skanimit të mjeteve kamion tip 'Benz', 'Scania' dhe 'Renault', që drejtonin këta shtetas, gjetën të fshehur 14 emigrantë të paligjshëm, të cilët synonin kalimin drejt vendeve të BE-së”, njofton policia./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga