LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/ Makina përplaset me motorin, dy të plagosur

25 Korrik 2022, 19:12, Kronika CNA
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/ Makina përplaset
Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur pasditen e së hënës në autostradën Tiranë-Durrës, ku një motor është përplasur me një makinë, dhe për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri që ndodhej në të.

Të dy janë dërguar me urgjencë në spital.

Sipas policisë në aksin Tiranë-Durrës pranë Vorës, janë përplasur mjeti me drejtues shtetasin A. S., 48 vjeç, me motomjetin me drejtues shtetasin J. M., 30 vjeç.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri i tij, shtetasi R. Ç., të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën./CNA.al

Lajmet e fundit nga