LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasen dy makina në Berat/ Plagosen shoferët

27 Korrik 2022, 21:27, Kronika CNA
Përplasen dy makina në Berat/ Plagosen shoferët
Foto ilustruese

Dy makina janë përplasur mbrëmjen e sotme në lagjen "Dëshmorët e Kombit", pranë shkollës Kristaq Capo, në Berat.

Mësohet se nga përplasja e dy automjeteve tip "Benz" dhe "Audi" kanë mbetur të lënduar dy shoferët.

Ata janë dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal të Beratit dhe fatmirësisht janë jashtë rreziku për jetën. Gjithashtu raportohet se makinat kanë pësuar dëme të mëdha materiale.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i përplasjes ka qenë shpejtësia, ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga