LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Videoja e shoferit të dehur në Pogradec/ 51-vjeçarin e gjen belaja

27 Korrik 2022, 19:51, Kronika CNA
Videoja e shoferit të dehur në Pogradec/ 51-vjeçarin e gjen
Foto ilustruese

Policia e Pogradecit është vënë menjëherë në lëvizje pas një videoje të publikuar në rrjete sociale, ku shihej një drejtues mjeti i dehur, i cili rrezikonte jetën e një qytetareje.

Blutë bëjnë me dije se kanë arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale K. D., 51 vjeç, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec, për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

Në lagjen nr. 1, Pogradec, 51-vjeçari ka duke përplasur mjetin tip "Benz" me një shtyllë elektrike duke shkaktuar dëme materiale. Pas kryerjes së testalkoolit, ai rezultoi se po e drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Ndërkaq, Drejtoria Vendore e Policisë Korçë, falenderon mediat dhe fton të gjithë qytetarët që të denoncojnë në numrin 129, ose në Komisariatin Dixhital çdo shkelje apo paligjshmëri, duke ju siguruar një reagim të shpejtë dhe vënien para përgjegjësisë penale të çdo shkelësi të ligjit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga