LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohet vetura “Land Rover” në kufirin Kosovë – Shqipëri/ Rezultoi e vjedhur në Itali nga viti 2021

28 Korrik 2022, 18:22, Kronika CNA
Sekuestrohet vetura “Land Rover” në kufirin Kosovë –
Makina e sekuestruar

Sot nga Shqipëria për në Kosovë, ka ardhur vetura “Land Rover” me targa të Shqipërisë, të cilin e drejtonte shtetasi i Shqipërisë me inicialet U.R., viti i lindjes 1992. Vetura është përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë.

Gjatë kontrollimit të veturë dhe numrit identifikues të veturës, është dyshuar se vetura është raportuar e vjedhur.

“Policia e Kosovës në bashkëpunim me Policinë e FRONTEX, të cilët janë me mision në PKK Vermicë, është bërë verifikimi më i detajuar i automjetit dhe pas një pune hetimore dhe verifikimeve të kryera, ka rezultuar se ky automjet është raportuar i vjedhur në Itali, në vitin 2021. Më pas dyshohet se i janë falsifikuar dokumentet e automjetit dhe i njëjti është ri–regjistruar në Shqipëri”, njofton policia, transmeton Express.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit pranë P.Th Prizren, i cili ka urdhëruar që të iniciohet rasti dhe vetura të sekuestrohet.

“Lënda për hetim i dorëzohet njësitit së autokrimeve për hetime dhe procedim të mëtejmë”, thuhet tutje në njoftim./CNA.al

Sekuestrohet vetura “Land Rover” në kufirin Kosovë –Sekuestrohet vetura “Land Rover” në kufirin Kosovë –

Lajmet e fundit nga