LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosi Igli Qanin në mars të 2021-shit/ Policia kap 25-vjeçarin në Korçë

29 Korrik 2022, 15:48, Kronika CNA

 

Plagosi Igli Qanin në mars të 2021-shit/ Policia kap
Igli Qani

Policia e korçës ka arresuar ditën e sotme autorin e dyshuar të plagosjes së Igli Qanit në mars të vitit të kaluar.

Blutë bëjnë me dije se kanë ndaluar shtetasin në kërkim Arteo Tole, 25 vjeç, banues në fshatin Rëmenj, Pogradec.

Ndaj Toles, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 13.03.2021, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Ndalimi i tij lidhet me ngjarjen e ndodhur më datë 02.03.2021, në lagjen nr. 7, Korçë, ku i riu në bashkëpunim me 3 të tjerë, janë konfliktuar fizikisht me shtetasin Igli Qani, të cilin e kanë goditur me sende të forta dhe e kanë plagosur me armë zjarri tip pistoletë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga