LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri i fuqishëm në Dropull/ Asfiksohet një person, dërgohet me urgjencë në spital

30 Korrik 2022, 19:21, Kronika CNA
Zjarri i fuqishëm në Dropull/ Asfiksohet një person,
Zjarri në Dropull

Një person është asfiksuar nga tymi i flakëve që kanë përfshirë Dropullin.

Mësohet se banori me iniciale K.Z. është gjetur i asfiksuar në hyrje të fshatit Frashtan.

Ai është dërguar menjëherë në spitalin e Gjirokastrës, por për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore, pritet të niset drejt spitalit të Janinës.

Ndërkohë, kujtojmë se zjarri në Dropull ka marrë përmasa të mëdha dhe po përhapet me shpejtësi.

Flakët po përparojnë drejt banesave në tri fshatra të Dropullit, konkretisht në fshatrat Frashtan, Lugar dhe Gorricë. Aktualisht po vijon puna e zjarrfikësve në terren dhe është kërkuar ndihmë nga ajri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga