LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

A e vrau efektivi i RENEA-s, Kastriot Reçin/ Prokuroria, drejt zbulimit të gjurmëve në snajper

1 Gusht 2022, 13:45, Kronika CNA

A e vrau efektivi i RENEA-s, Kastriot Reçin/ Prokuroria, drejt zbulimit

Gjykata e Lezhës ka pranuar kërkesën e organit të akuzës për të marrë kampionet e ADN-së, të ish-efektivit të RENEA-s, Remal Rada dhe Elton Hithit.

Ditën e sotme, raportohet se u janë marrë mostrat të dy të dyshuarve.

Pas daljes së rezultateve, prokuroria do të krahasojë ADN-në me gjurmët e të dyshuarve për shkak se në armën tip snajper me të cilën u ekzekutua me 7 Janar 2020 Kastriot Reçi në Rrëshen janë gjetur gjurmë.

Në snajper thuhet se janë gjetur gjurmë biologjike që mund të çojnë në identifikimin e autorëve, prokurori ka kërkuar marrjen e mostrave biologjike për të bërë krahasimin e tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga