LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Trazira në Brazil, skuadra e futbollit pëson humbje pas 111 vitesh

8 Dhjetor 2023, 09:02, Kosova & Bota CNA
Video/ Trazira në Brazil, skuadra e futbollit pëson humbje pas 111
Fotomontazh, trazirat

Të mërkurën, klubi brazilian i futbollit, Santos FC, një nga më të famshmit në Brazil dhe në mbarë botën për prodhimin e ikonave si Pele dhe Neymar, u rrëzua për herë të parë në historinë 111-vjeçare të ekipit.

Reagimet që pasuan në rrugët e Santos ishin shkatërruese dhe të panevojshme. 

Tifozët u vunë flakën makinave, autobusëve dhe madje edhe ndërtesave në përgjigje të tronditjes dhe zemërimit të shikimit të skuadrës së tyre të zbritjes nga Campeonato Brasileiro Serie A.

Skenat e shëmtuara në Santos nisën në Vila Belmiro, ku Santos FC luajti ndeshjen e fundit kundër Fortalezës.

Madje disa tifozë u vërsulën në fushë të tërbuar, duke i detyruar lojtarët të evakuonin fushën në fund të ndeshjes. Protestat e ndyra u derdhën në rrugë, duke detyruar policinë ushtarake dhe helikopterët të ndërhynin./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga