LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO| "Gratë nuk duhet të shtypen"/ Motra e Liridona Ademajt publikon bisedën me të ndjerën

4 Dhjetor 2023, 10:50, Kosova & Bota CNA
FOTO
Liridona Ademaj

Motra e të ndjerës Liridona Ademaj ka publikuar një bisedë të zhvilluar me motrën e saj në "Instagram". Këtë bisedë ajo e ka shoqëruar me mbishkrimin “drejtësi për Liridonën”.

Në foton e shpërndarë gjerësisht në mediat kosovare, Liridona shkruan se i do femrat dhe i dhimbsen. E ndjera ka theksuar se nuk do t’i shohë keq dhe i vjen keq për ato gra që keqtrajtohen.

FOTO

Naim Murseli, bashkëshorti i të ndjerës inskenoi një grabitje nga ku mbeti e vrarë Liridona dhe shpëtuan ai me fëmijët.

Murseli pagoi një bashkëfshatarin e tij për 30 mijë euro me qëllim që t'i vriste gruan. Shkak dyshohet të ketë qenë siguracioni i jetës së Liridonës në Suedi që e lakmonte i shoqi.

Murseli është arrestuar nga policia dhe mësohet se ka dhënë dëshmi kontradiktore./CNA

 

Lajmet e fundit nga