LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet parlamentare serbe të 17 dhjetorit/  Kurti takohet me përfaqësues të Luginës

3 Dhjetor 2023, 21:07, Kosova & Bota CNA
Zgjedhjet parlamentare serbe të 17 dhjetorit/  Kurti takohet me
Foto nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti në Prishtinë përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës.

Kryeministri bën me dije se përtej dallimeve politike lokale, kanë vendosur të mblidhen rreth një liste të përbashkët për të kandiduar në zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit në Serbi.

Kryeministri Kurti uroi përfaqësuesve të këtyre pesë partive politike për dakordimin e arritur dhe u dëshiroi përgatitje e fushatë të suksesshme për zgjedhjet e 17 dhjetorit, e të cilat kanë rëndësi të veçantë për të siguruar përfaqësimin e shqiptarëve në parlamentin e Serbisë si dhe për synimet e përbashkëta për drejtësi dhe barazi për shqiptarët si pakicë kombëtare atje./ CNA

Lajmet e fundit nga