LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Liridonës/ Çfarë rrëfeu Naim Murseli në gjykatë? 

3 Dhjetor 2023, 18:16, Kosova & Bota CNA

Vrasja e Liridonës/ Çfarë rrëfeu Naim Murseli në

Sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës u shqyrtua çështja për vrasjen e Liridona Murselit.

Gjykata caktoi masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur me dyshimet për vrasjen e Liridona Ademaj.

Nga vendimi i gjykatës mësohet se Naim Murseli dyshohet për vrasje të rëndë në bashkëpunim me Granit Plavën.

Kushtrim Kokalla dyshohet se ka bërë marrëveshje për të kryer veprën penale.

Murseli ka deklaruar se nuk kishte ikur nga vendi i ngjarjes dhe kishte qenë vetë i rrezikuar.

“Unë nuk kam ikur nga vendi i ngjarjes, madje kam qenë vetë i rrezikuar dhe kam kërkuar ndihmë në të njëjtën kohë deri në ardhjen e policisë”, ka deklaruar ai.

Avokati Ahmet Ahmeti është shprehur se  Naim Murseli nuk është I përfshirë në vrasje.

Vendimi për caktimin e paraburgimit është marrë nga gjyqtarja e procedurës paraprake Sulltane Hoti.

Lajmet e fundit nga