LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ushtria izraelite, luftime të ashpra në Gaza/ Mbi 15 mijë palestinezë të vrarë

3 Dhjetor 2023, 09:00, Kosova & Bota CNA

Ushtria izraelite, luftime të ashpra në Gaza/ Mbi 15 mijë

Ushtria izraelite ka kryer luftime të ashpra në Gaza pas thyerjes së armëpushimit.

Luftimet kanë vijuar edhe gjatë natës, ku Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thonë se kanë goditur boshtet e tunelit, qendrat e komandës dhe objektet e ruajtjes së armëve të Hamasit.

IDF deklaron se ka vrarë militantë të Hamasit me anë të një droni.

Gjithashtu trupat detare të ushtrisë izraelite kanë goditur infrastrukturën dhe anijet e Hamasit. 

Kujtojmë se në vetëm 24 orët e para pas thyerjes së armëpushimit, Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë thënë më parë se kanë goditur më shumë se 400 objektiva në të gjithë Gazën.

Deri më tani, Ministria e Shëndetësisë e kontrolluar nga Hamasi në Gaza njofton se janë vrarë mbi 15 mijë palestinezë nga sulmet izraelite që nga 7 tetori./ CNA

Lajmet e fundit nga