LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri përfshin një sipërfaqe pyjesh në Lezhë/ Ministria e Mbrojtjes: Janë angazhuar 60 efektivë të FA

20 Korrik 2022, 18:38, Aktualitet CNA

Zjarri përfshin një sipërfaqe pyjesh në Lezhë/

Një vatër zjarri është raportuar në një sipërfaqe pyjore pranë zonës së mbrojtur në Bërzanë, në njësinë administrative Zejmen në Lezhë.

Përmes një njoftimi Ministria e Mbrojtjes bën me dije se helikopteri Cougar ka shkuar në ndihmë të aksionit për shuarjen e vatrës që rrezikon të marrë përmasa të mëdha për shkak të erës së fortë.

Në terren po punojnë forcat e emergjencave civile, janë angazhuar 60 efektivë të FA, forca të policisë dhe vullnetarë./CNA.al

Lajmet e fundit nga