LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim, takim “kokë më kokë” me drejtuesen e SHISH/ Zbardhen detaje

8 Qershor 2023, 14:14, Aktualitet CNA

Yuri Kim, takim “kokë më kokë” me drejtuesen e SHISH/

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka takuar sot drejtuesen e SHISH, Vlora Hysenin.

Kim e ka uruar për emërimin e ri në këtë rol të rëndësishëm.

Gjatë vizitës, Kim dhe Hyseni kanë rënë dakord për rëndësinë e bashkëpunimit të fortë SHBA-Shqipëri për sigurinë kombëtare dhe inteligjencën.

Ambasadorja Kim shprehu gjithashtu mbështetjen për përpjekjet e reja për të siguruar që Shqipëria të jetë në gjendje të përballojë sfidat në mënyrë efektive.

Lajmet e fundit nga