LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vijojnë skemat për gjyqin ndaj inceneratorit të Elbasanit/ Shtyhet sërish seanca

8 Qershor 2023, 10:33, Aktualitet CNA

Vijojnë skemat për gjyqin ndaj inceneratorit të Elbasanit/

Vijojnë skenarët dhe skemat për gjyqin ndaj inceneratorit të Elbasanit.

Për të disatën herë është shtyrë seanca gjyqësore ku njoftohet se e radhës do të mbahet në datën 22 qershor.

Ashtu siç bëhet me dije këtë herë pretendimi dhe justifikimi është mungesa e një prej avokatëve.

Skenaret dhe skemat e zvarritjes të seancave vijojnë për të shpëtuar “bosët” e inceneratorëve në arrati.

Me shtyrjen e seancave po përpiqen të shpëtojnë me procedura Mirel Mërtirin, "trurin" e inceneratorëve, ashtu siç është quajtur nga SPAK-u, bashkëjetuesen e tij Stela Gugallen, Klodian Zoton dhe zyrtarët e shtetit të përfshirë në korrupsion.

Kujtojmë se inceneratori i Elbasanit u ka kushtuar taksapaguesve shqiptarë të varfër 24 milionë euro dhe sot ende nuk funksionon.

I tillë është edhe inceneratori i Fierit, ndërsa ai i Tiranës mbetet një “fantazmë” pasi nuk ekziston./ CNA.al

Lajmet e fundit nga