LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spektakël i vërtetë në Korçë/ Parada e motoçikletave, pjesëmarrës edhe nga rajoni

8 Qershor 2023, 12:44, Aktualitet CNA
Spektakël i vërtetë në Korçë/ Parada e
Foto ilustruese

Korça është një nga destinacionet më të preferuara për turistët, jo vetëm në sezonin dimëror, por dhe veror.

Qyteti dhuron për turistët dhe qytetarët evente të ndryshme kulturore, por edhe sportive.

Këtë herë do të zhvillohet në Korçë paradë me motoçikleta.

Eventi do të zhvillohet në datën 10 qershor te sheshi i Katedrales dhe do të nisë rreth orës 18:30.

400 motoçikleta do të sillen përqark qytetit.

Spektakël i vërtetë në Korçë/ Parada e

Pjesëmarrëse në këtë paradë përveç Shqipërisë do të jenë Greqia, Maqedonia dhe Kosova.

Do të jetë grupi RIDERS LEGEND KORÇA, i cili do të organizojë të gjithë paradën në qytetin e Korçës.

Të gjithë ata që nuk duan të humbasin këtë spektakël në datën 10 qershor në orën 18:30-19:00 do të mund të shohin paradën me 400 motoçikleta te sheshi i Katedrales./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga