LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama shigjeton Kurtin për situatën në veri: Nuk është në lojë fati i tij, por i Kosovës

8 Qershor 2023, 11:54, Aktualitet CNA

Rama shigjeton Kurtin për situatën në veri: Nuk është

Kryeministri Edi Rama po flet në një konferencë për mediat në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Numri një i qeverisë thumboi kryeministrin e Kosovës duke thënë se nuk është në lojë fati i Albin Kurtit, por i Kosovës.

Ai i bëri thirrje që të arrijë një dakordësi me Serbinë  mbështetur në draftin e propozuar nga Franca dhe Gjermania.

"E kam ditur që nyja gordiane e dialogut do ishte asociacioni dhe bindja ime është se asnjëra nga palët nuk e do asocionin dhe do bëjë çmos ta shtyjë atë në pafundësi. Uroj që Kosova mos të sanksionohet për vendimet”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga