LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të gjitha faktet të çojnë tek Edi Rama”/ Çfarë paralajmëron Këlliçi, pas sulmit ndaj Berishës

7 Dhjetor 2022, 17:24, Aktualitet CNA
“Të gjitha faktet të çojnë tek Edi Rama”/
Kandidati i PD-së, për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi

Kandidati i PD-së, për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka folur për sulmin ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Këlliçi shkruan se të gjitha faktet që disponojnë dhe të gjitha burimet që përcjellin informacion në Partinë Demokratike, të çojnë vetëm tek një emër, ai i kryeministrit Edi Rama.

Sipas Këlliçit, sulmi ndaj Berishës është orkestruar me synimin për të shpërfytyruar opozitën në një kundër-reagim agresiv, për të gjeneruar dhunë në një protestë paqësore.

Ndër të tjera, Këlliçi bën me dije se PD nuk do i shkojë pas fijes, Ramës, dhe do të vazhdojnë me protestat.

Nga të gjithë faktet që disponojmë dhe të gjitha burimet që përcjellin informacion në Partinë Demokratike, të shpien në një emër: Edi Rama!

Sulmi ndaj Sali Berishës është orkestruar me synimin për të shpërfytyruar opozitën në një kundër-reagim agresiv, për të gjeneruar dhunë në një protestë paqësore.

Opozita shqiptare dhe Sali Berisha nuk i shkuan pas fillit këtij skenari, duke i hequr Ramës mundësinë për të bërë kurban opozitën në sy të ndërkombëtarëve.

Opozita nuk bie knock out. Protestat do të vazhdojnë”, ka thënë Këlliçi./ CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga