LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Noka, akuza Rrumbullakut/ “Kishte në dorë një letër të shkruar nga Rama e Çuçi”

7 Dhjetor 2022, 16:26, Aktualitet CNA
Noka, akuza Rrumbullakut/ “Kishte në dorë një letër
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, është shprehur i bindur se agresori që goditi ditën e djeshme kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha, është një agjent policie.

I pyetur nga gazetari Eni Ferhati në emisonin e Thimi Samarxhiut lidhur me burimet ose faktet që ai ka për këtë akuzë, Noka u përgjigj se ai ka burimet e veta brenda institucioneve dhe di kujt ia drejton gishtin.

“Burimet i kemi brenda institucioneve, kur drejtojmë gishtin dimë për ça e drejtojmë. M'u dhimbs Rrumbullaku se kishte një letër të cilën ia kishin shkruar Bledi Çuçi dhe Edi Rama. Për Bledi Çuçin dhe Edi Ramën i kemi burimet tona, si ka mundësi që në momentin që ndodhi atentati ata e kishin raportin e personit në zyrë, gati. Është i njëjti rast si me Klodian Rashën në Laprakë që i vuri pistoletën në dorë pasi e vranë”, u shpreh Flamur Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga