LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj Berishës/ Artan Hoxha zbardh rolin e një punonjësi të medias

7 Dhjetor 2022, 13:46, Aktualitet CNA
Sulmi ndaj Berishës/ Artan Hoxha zbardh rolin e një punonjësi
Artan Hoxha

Artan Hoxha ka folur lidhur me incidentin që ndodhi dje në protestë, ku u sulmua kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Ai u shpreh se personi që është parë në video, teksa tenton të ndalojë 31-vjeçarin, Gerti Shehu, është punonjës i medias.

Sipas gazetarit ky person prishi planin e 31-vjeçarit, dhe uli intesitetin e goditjes.

 “Së pari, s’ka pasur informacion se do të bëjë goditjen as policia dhe struktura që mbron Berishën. Ai personi është një punonjës i medias. Ai ka tentuar ta ndalojë por 31-vjeçari ka qenë fizikisht i fortë dhe i ka ikur. Nëse nuk do ta kishte penguar ky punonjësi mund të jepte një goditje më të fortë.

Ky punonjës që e ka mbajtur, mesa duket ka nuhatur diçka, e ka njohur prandaj ka tentuar ta ndalojë. Minimalisht ka bërë një shërbim sepse ka ulur intensitetin e goditjes. Ai ia ka prishur planin në kokë agresorit, i cili hyn nga krahu i kameras dhe truprojat s’e dinin”, tha Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga