LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spahiu: Autostradat në Shqipëri si gjendje lufte

28 Gusht 2023, 18:45, Aktualitet CNA

Spahiu: Autostradat në Shqipëri si gjendje lufte

Kreshnik Spahiu ka deklaruar se gjendja e autostradave në Shqipëri duket si gjendje lufte, dhe kjo shpjegohet me prezencën e policisë që është më e madhe se në çdo vend.

Gjatë një interviste televizive, Saphiu theksoi se opozita shqiptare propozoi disa ndryshime para dy muajsh me justifikimin se donte te fitonte votat dhe kështu përgjysmoi sanksionet për shkelje të rregullave të kodit rrugor.

“Për ata që nuk e dinë, për çdo shkelje, ndëshkimet e kodit rrugor janë përgjysmuar. Por lind pyetja: mbas ndryshimit në kodin rrugor mbi lehtësimin e dënimeve për shkelësit, a kemi përmirësim apo përkeqësim në qarkullimit rrugor?”, deklaroi Spahiu./CNA

Lajmet e fundit nga