LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama mbërrin në Forumin Strategjik të Bledit në Slloveni

28 Gusht 2023, 14:33, Aktualitet CNA

Rama mbërrin në Forumin Strategjik të Bledit në Slloveni

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbërritur në Forumin Strategjik të Bledit në Slloveni.

Rama do të marrë pjesë në forumin që do të mbahet ditën e sotme dhe nesër më datë 29 gusht.

Forumi zhvillohet çdo vit në fund të verës, si një platformë gjithëpërfshirëse me një pjesëmarrje të larmishme personalitetesh nga fusha e politikës, diplomacisë, ekonomisë, sektorit privat e publik dhe akademikë, të cilët mblidhen së bashku për të diskutuar sfidat kryesore në shekullin XXI.

Qëllimi i Forumit është të inkurajojë aktorët pjesëmarrës për të diskutuar dhe shkëmbyer mendime dhe për të gjetur zgjidhje novatore për sfidat rajonale dhe globale.

Ndër pjesëmarrësit në këtë forum janë kryeministri i Sllovenisë, Robert Golob, presidentja e Këshillit Evropian, Charles Michel dhe kolegë të tjerë të rajonit, mes të cilëve edhe kryeministri Albin Kurti./ CNA

Lajmet e fundit nga