LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kushi inspekton laboratorët e rinj tek "Jeronim de Rada"/ "Me standarte bashkëkohore për një një proces mësimor cilësor"

28 Gusht 2023, 15:27, Aktualitet CNA

Kushi inspekton laboratorët e rinj tek "Jeronim de Rada"/

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, ka ndarë me publikun investimet e bëra me qëllim rritjen e nivelit të mësimdhënies dhe mësimnxënies në shkollat publike.

Së fundmi, përmes një postimi në rrjetet sociale, Kushi ka bërë me dije se shkollën 9-vjeçare "Jeronim de Rada" në Tiranë, mbi 800 nxënës do të zhvillojnë një proces mësimor më cilësor në laboratorët e rinj të shkencave me standarde bashkëkohore.

Ndër të tjera, ministrja ka theksuar se paralelisht me laboratorët, mësuesit dhe punonjësit e stafeve në shkollat publike po punojnë intensivisht që të gjitha mjediset e shkollës të jenë gati për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor.

“Edhe në shkollën 9-vjeçare "Jeronim de Rada" në Tiranë, mbi 800 nxënës do të zhvillojnë një proces mësimor më cilësor në laboratorët e rinj të shkencave me standarde bashkëkohore.

Paralelisht me laboratorët, mësuesit dhe punonjësit e stafeve tona në shkolla po punojnë intensivisht që të gjitha mjediset e shkollës të jenë gati për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor.”-shkruan Kushi./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga