LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situatat nga zjarret/ IGJEUM “jep alarmin” për 6 qarqe

27 Qershor 2022, 13:46, Aktualitet CNA
Situatat nga zjarret/ IGJEUM “jep alarmin” për 6 qarqe
Foto ilustruese

Rreziku që në vend të krijohen vatra të tjera zjarri janë të larta.

Sipas një njoftimi nga IGJEUM, bëhet me dije se rreziku më i lartë është në 6 qarqe. Më konkretisht në Shkodër, Elbasan, Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Berat.

“ZJARRET NË PYJE        

Sot pasdite (e hënë, dt.27) dhe nesër (e martë, dt.28) pritet nivel rreziku 'I MODERUAR' në të gjitha qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në disa qarqe pritet rrezik 'I LARTË' n? zona t? lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (Jug), Tiranë (Jug), Elbasan (Per?ndim), Fier (Veri), Berat (Veri dhe Jug), Korçë (Jug), Vlorë (Veri) dhe Gjirokastër (Per?ndim). 

Rreziku pritet të jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme”, thuhet në njoftimin e IGJEUM./CNA.al

Lajmet e fundit nga