LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fiona Nishani kujton të atin e ndjerë/ Publikon foton e veçantë nga Presidenca

27 Qershor 2022, 12:31, Aktualitet CNA
Fiona Nishani kujton të atin e ndjerë/ Publikon foton e
Bujar Nishani me vajzën

Vajza e ish-Presidentit Bujar Nishani, Fiona Nishani, ka kujtuar të atin e ndjerë me një foto mjaft të veçantë.

Në një postim në "Instastory", Fiona ka publikuar një foto me babain e saj, në kohën kur ky i fundit ka qenë president. Të dy janë fotografuar së bashku në zyrë, ku duken mjaft të lumtur.

Ish-Presidenti i gjashtë i Republikës së Shqipërisë postkomuniste, Bujar Nishani, ndërroi jetë më 28 maj, pasi prej javësh ishte i shtruar në një spital në Gjermani dhe kaloi në vdekje klinike pa mundësi rikthimi.

Situata shëndetësore e ish-kreut të shtetit u rëndua pas infektimit të tij me COVID-19 dy muaj më parë. Ai vuante nga një sëmundje autoimune në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat që virusi famëkeq i kishte lënë në organizëm./CNA.al

Fiona Nishani kujton të atin e ndjerë/ Publikon foton e

Lajmet e fundit nga