LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama dhe Balluku inspektojnë aksin Thumanë-Kashar: Janë realizuar 40% e punimeve

9 Qershor 2023, 11:53, Aktualitet CNA

Rama dhe Balluku inspektojnë aksin Thumanë-Kashar: Janë realizuar

Kryeministri Edi Rama dhe zv.kryeministrja Belinda Balluku kanë kryer inspektime në aksin Thumanë-Kashar, që është pjesë e Korridorit Blu dhe një nga akset që lidh veriun me jugun.

Rama dhe Balluku kanë bërë me dije se kanë përfunduar 40% e punimeve në këtë aks.

Sipas të dhënave, ky aks do të jetë i shpejtësisë së lartë duke përmbushur të gjitha parametrat e sigurisë rrugore.

Gjithashtu parashikohen edhe një sërë veprash të tjera, mbikalime, 11 ura, 12 nënkalime e kryqëzime, por edhe rrugë aksesi për qytetarët.

Lajmet e fundit nga